ОГЛАСИ

Нови наслови во охридската библиотека

Вести | Охрид | 07.02.2018 16:40Посети : 567

Од НУ Библиотека “Григор Прличев“, информираат дека книжниот фонд е збогатен со нови наслови.Заинтересираните членови од овој месец имаат можност да ги изнајмат книгите: „Сага за Охрид”од Валентина Неловска, „Таи” – Горан Гоциќ, „Пијанистка” – Елфриде Јелинек, „Снежна пустина”–Игор Трајковски, „Книга на сеќавања”–Петер Надаш, „Небо во оган” од авторот Марио де Са-Карнеиро, “Авел Санчес”–Мигел де Унамуно, “Петар од Чеган”–Јордана Тодоровска, “Вечниот син”–Кристовао Теза, “Јас и Лин отпосле”–Ана Стојаноска, “Кога ветровите стивнуваат”–Билјана Станковска и „Невидливи љубови” од Владимир Јанковски.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833