ОГЛАСИ

Ниту во НБА лигата не е се` совршено

Спорт | Свет | 08.02.2018 09:45Посети : 619

Професионалната кошаркарска лига во Соодинетрите американски држави (САД) позната како НБА во која сме навикнати се да функционира беспрекорно и без грешка се соочи со неверојатен пропуст и ситуација.Натпреварот помеѓу Индијана и Њу Орлеанс се одложи и не се одигра, откако покривот на „Smoothie King Center“ салата попушти и вода протече директно на паркетот каде се натпреваруваат кошаркарите.На вакви случки и поларни температури во салите во НБА лигата не сме навикнати, додека на нашите простори ваквите ситуација се сосема нормални. НБА лигата експресно отвори истрага за пропустот и најави казна за домаќинот, додека кај се стои со скрстени раце и се креваат раменици.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1235 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833