ОГЛАСИ

Поради дефект прекин во водоснабдувањето на неколку улици

Вести | Охрид | 08.02.2018 10:21Посети : 1658

Поради настанат дефект на водоводната мрежа на дел од улицата „АСНОМ“, денес, има прекин во водоснабдување на следните улици: „ АСНОМ“ (на делот од ул.„Туристичка“ до езеро), „Јане Сандански“ (на делот од улицата „Партизанска“ до езеро), „Кеј Македонија“, „Славеј Планина“ и „Спас Банџов“, информираат од МЈП Проаква Водовод Охрид.Поради друг дефект настанат на улицата „Дејан Војвода“, ќе има прекин во водоснабдување и на улиците „Дејан Војвода“ и дел од „Абас Емин“.


Екипите на МЈП Проаква се на терен и ќе работат се до отстранување на дефектите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833