ОГЛАСИ

Извлечени групите за Бизнис лигата во Охрид

Спорт | Охрид | 08.02.2018 21:16Посети : 2737

Во просториите на Јавното претпријатие „Билјанини Извори“, каде што и ќе се игра, извлечени беа групите за Бизнис лигата во Охрид. Во најновиот проект на Ј.П. „Билјанини Извори“ ќе учествуваат 12 екипи поделени во две групи со по шест екипи. Бизнис лигата започнува викендов.Групите:

Група А: Инекс, Проаква, Скопско, Пазар, АСП Пак, Метропол

Група Б: Комуналец, Костал, Еко Шпар, Нискоградба, ЛТХ Леарница, Општина Охрид

Двојки 1. коло:

Сабота:

13ч: Инекс - Метропол

14ч: Проаква - АСП Пак

15ч: Скопско - Пазар

Недела:

13ч: Костал - ЛТХ Леарница

14ч: Комуналец - Општина Охрид

15ч: Еко Шпар - Нискоградба


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833