ОГЛАСИ

Новак Ѓоковиќ на списокот за учество на Индијан Велс турнирот

Спорт | Свет | 09.02.2018 09:02Посети : 249

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на списокот на пријавени играчи за учество на Мастерсот во Индијан Велс, соопштија организаторите на турнирот.И покрај ова се уште е неизвесно кога Ѓоковиќ ќе се врати во натпреварувачки ритам, откако минатата недела го оперираше зглобот на лактот во Швајцарија.

Ѓоковиќ, кој е петкратен освојувач на Индијан Велс, поради повредата претходно отсуствуваше шест месеци, но се врати во почетокот од сезоната, меѓутоа на Австралија опен призна дека и натаму чувствува болка во лактот.

Мастерсот во Индијан Велс се одржува од 8 до 18 март, а титулата ја брани Рожер Федерер.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833