ОГЛАСИ

Телевизор од „Зегин“ за Роберт Николовски

Вести | Охрид | 08.02.2018 22:54Посети : 2083

Среќниот фаќач на крстот на годинашното чествување на празникот „Богојавление“ - Водици, Иван Лотески изрази желба, наградата- телевизор која ја обезбеди традиционалниот спонзор, компанијата „ Зегин“, да биде доделен како хуманитарна помош.Телевизорот како хуманитарна помош на Роберт Николовски, чија куќа неодамна беше опожарена, му го врачи Марина Бебекоска-Донева, регионална директорка на „ Зегин“.


 


 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833