ОГЛАСИ

Првенец за Кутињо, финале за Барселона во Купот (видео)

Спорт | Свет | 08.02.2018 23:34Посети : 596

Екипата на Барселона избори пласман во финалето на Копа дел Реј, откако во полуфиналниот двомеч со вкупeн резултат (3-0) ја елиминираше Валенсија.Каталонците со нов триумф, овој пат со 2-0 и пресудија на Валенсија на Местаља. Творци на победата беа зимската аквизиција Филипе Кутињо кој за прв пат постигна погодок во дресот на Барселона и Иван Раќитиќ кој го завери пласманот во финалето.Противник на Барселона за трофејот во финалето ќе биде Севиља која во полуфиналето поуспешна беше од Легањес со 3-1.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833