ОГЛАСИ

Четкар со настап во Чикаго ја завршува американската турнеја

Занимливости | Свет | 09.02.2018 09:10Посети : 960

Владимир Четкар на 13 февруари, вторник, придружуван од Септет ќе настапи во Чикаго во клубот Зипо. Четкар со тоа ќе ја заокружи зимската турнеја во САД во рамки на која настапи во Њујорк, Кливленд, Детроит и Чикаго.Четкар настапи во дел од најпопуларните американски џез клубови меѓу кои „Nighttown“ во Кливленд, „Music Hall Jazz Cafe“ во Детроит и „BB King Blues Club“ на Менхетен во Њујорк.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1272 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833