ОГЛАСИ

Концерт на „The Black & Vice Social Club“ во Охрид

Занимливости | Охрид | 09.02.2018 09:00Посети : 905

Најпознатиот алтернативен рок бенд од Македонија, The Black & Vice Social Club од Скопје, за прв пат ќе одржи самостоен концерт во Охрид. Бендот кој се изразува преку интензивна, енергична, современа рок музик, доаѓа во недела, 11-ти февруари, во Центарот за култура "Григор Прличев". 


Инспириран од лични искуства, надворешни околности и случајни појави, бендот дава моќни и сурови перформанси на интензивни рок-песни со значајни текстови. Основан во 2013 година и активен во сегашната постава од есента 2014 година, бендот објави еден студиски албум под името “Until the road is a dead end” во декември 2015 година, проследен со кратка промо турнеја низ Балканот, како и како бројни концерти во Скопје и повеќе градови низ Македонија. Албумот беше номиниран за најдобар албум за 2016 на Македонските Алтернативнни Награди.

Концерот почнува во 21:00 часот, а влезниците изнесуваат 150 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833