ОГЛАСИ

Поради минирање прекин во сообраќајот кај Пресека

Вести | Охрид | 09.02.2018 10:39Посети : 392

На патниот правец А-2 Кичево – Охрид (помеѓу планински премин Пресека и село Врбјани) поради изведување градежни работи на патот (минирање) денес, петок, во периодот помеѓу 12:00 и 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин околу 15 минути, информираат од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози, додека на повисоките планински и осојничави места коловозите се влажни.

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради појава на магла има кај Сарамзалино, Неготино и на патниот правец Катланово-Велес.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833