ОГЛАСИ

Прва лига: Победа против Пелистер единствена опција за „галебите“

Спорт | Охрид | 09.02.2018 10:44Посети : 324

Охридските кошаркари во 16-та рунда од Првата кошаркарска лига на домашен терен во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе го пречекаат составот на Пелистер.После поразот од Кожув во Гевгелија избраниците на Петар Чочороски немаат право на нова грешка во трката за местата на табелата кои водат во плејофот.

- Фаворити сме, но тоа мора да го потврдиме на теренот. Двете екипи во првата полусезона пруживме натпревар за уживање, а ние победивме со поени во последните мигови од мечот. За победа ќе треба што поскоро да го скршиме нивниот отпор, бидејќи овој пат не смееме да влезе во неизвесна завршница. - изјави Петар Чочороски.

Натпреварот се игра во 17 часот и 30 минути, а влезот во салата е бесплатен.

Двојки: Работнички - Шкупи 113-62, МЗТ Скопје - Куманово, Карпош Соколи - Кожув, АВ Охрид - Пелистер, Гостивар - Блокотехна, Струмица - Фени Индустри.

Табела: Работнички 32, Блокотехна 28, МЗТ Скопје 26, Гостивар 25, Куманово 25, АВ Охрид 22, Фени Индустри 22, Карпош Соколи 20, Кожув 20, Шкупи 18, Пелистер 18, Струмица 17.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833