ОГЛАСИ

Охриѓанец нападнал приправник за полицаец

Вести | Охрид | 09.02.2018 11:26Посети : 3365

На пресекот на улиците „Кеј Македонија“ и улицата „Јане Сандански“, вчеравечер, околу 20 часот, од страна на униформирани полициски службеници од СВР Охрид, при вршење на работи на безбедноста на патниот сообраќај, извршена била контрола на патничко моторно возило „Опел“ со охридски регистарски ознаки управувано од 28-годишно лице од Охрид.При тоа, охриѓанецот почнал да вика на висок тон и да биде агресивен, при што во еден момент и физички нападнал приправник за полицаец. Лицето е лишено од слобода, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833