ОГЛАСИ

Се надополнуваат и уредуваат дрворедите

Вести | Охрид | 09.02.2018 16:23Посети : 848

Заради поволните временски услови екипите на „Паркови и зеленило“ започнаа со реализирање на годишната програма за 2018 год. за подигање и реконструкција на јавното зеленило на подрачјето на општина Охрид.Екипите се на терен и се надополнуваат дрворедите на двете страни на булевар „Туристичка“, потег кружен тек кај гимназија до спортската сала „Билјанини Извори“, како и на улица „Асном“,  потег улица „Кеј Македонија“ до пресек со булевар „Туристичка“.


Од јавното претпријатие информираат дека е предвидено на овие локации да се засадат 70 нови садници од видот јавор и јасен.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833