ОГЛАСИ

Содржајна средба и победа на Јувентус на „Артемио Франки“ (видео)

Спорт | Свет | 09.02.2018 22:52Посети : 321

Фудбалерите на Јувентус успешно го минаа гостувањето на „Артемио Франки“ во Фиренца совладувајќи го домашниот состав со 2-0 во првиот меч од 24-та рунда во италијанската Серија А.Гостите до 20-та победа сезонава во „калчо“ лигата стигнаа со головите на Бернандески и Игуаин во второто полувреме и на најдобар можен начин му го честита јубилејниот 500-ти настап на Џиџи Буфон во националниот шампионат. Дамка на триумфот стави циркузот со ВАР системот кој направи вистински хаос на теренот. Најпрво главниот арбитар досуди пенал, а после прегледувањето на снимката ја врати одлуката досудувајќи офсајд.Со триумфот „старата дама“ изби повторно на врвот на табелата во Серија А пред Наполи кој дуелот од 24-та рунда со Лацио ќе го одигра пред своите гледачи.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833