ОГЛАСИ

Прва лига: Домаќините и гостите ги „поделија“ победите

Спорт | Охрид | 12.02.2018 09:44Посети : 221

Домашните и гостинските екипи ги „поделија“ победите забележувајќи по три победи во шесте мечеви од 16-та рунда во Првата кошаркарска лига.Предноста на домашен терен ја искористија Работнички, МЗТ Скопје и АВ Охрид кои славеа над Шкупи, Куманово односно Пелистер. Од гостувањата целиот плен го освоија Кожув, Блокотехна и Фени Индустри совладувајќи ги Карпош Соколи, Гостивар односно Струмица.

Во кошаркарската елита следува двонеделна пауза поради мечевите од Купот на Македонија и обврските на македонската кошаркарска репрезентација.Резултати: Работнички - Шкупи 113-62, МЗТ Скопје - Куманово 87-74, Карпош Соколи - Кожув 77-90, АВ Охрид - Пелистер 87-77, Гостивар - Блокотехна 68-86, Струмица - Фени Индустри 58-71.

Табела: Работнички 32, Блокотехна 30, МЗТ Скопје 28, Гостивар 26, Куманово 26, АВ Охрид 24, Фени Индустри 24, Кожув 22, Карпош Соколи 21, Пелистер 19, Шкупи 18, Струмица 18.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1402 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833