ОГЛАСИ

Нов спонзор за клупската опрема на „росонерите“ после 20 години

Спорт | Свет | 12.02.2018 11:34Посети : 582

Од следната сезона Милан ќе има нов спонзор за клупската опрема, откако екипата од Сан Сиро го раскина договорот со Адидас и потпиша соработка со Пума.За овој договор се говореше долго време, но сега е и официјално. Бројките од договорената соработка не се објавени, но според неофицијалните информации Милан од германскиот бренд ќе заработува од 10 до 15 милиони евра по сезона.

После објавување на соработката помеѓу Милан и Пума на социјалните мрежи се појавија варијантите околу новиот дрес кој од следната сезона ќе има изменет изглед.


„Росонерите“ точно две децениии носеа опрема од Адидас и со нивното лого на дресот освоија поголем дел од трофеите во клупската историја.


OhridNews 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833