ОГЛАСИ

„Страчките“ го продолжија проклетството на Мурињо на „Сент Џејмс Парк“

Спорт | Свет | 12.02.2018 12:40Посети : 222

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо ниту во деветтиот обид не успеа да замине со победа од „Сент Џејмс Парк“. Овој пат Мурињо на гостувањето во Њукасл минимален пораз (1-0) претрпе како менаџер на Манчестер Јунајтед. Човек на одлука беше Мет Ричи кој погодокот за победа го постигна во 65-та минута.- Се бореа како животни, се надевам дека ќе ги прифатат моите зборови како комплимент. Боговите на фудбалот беа на нивна страна, додека нам ништо не ни одеше. Ги дадоа буквално своите животи да ја сочуваат мрежата и да победата, откако ја искористија нашата грешка во одбрана. - изјави Мурињо. 


„Специјалниот“, имаше замерка за офанзивните играчи кои не ги искористија своите прилики за погодок. - Уште десет часови да игравме немаше да дадеме погодок. Ни недостига убоитост и реализација кога ќе направиме шанса за погодок. Манчестер Јунајтед и покрај поразот остана на втората позиција, но Ливерпул со триумфот над Саутемптон дојде само на два бодови.


Њукасл сурово го казни Манчестер Јунајтед (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1395 гласови (88%)

Не - 188 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833