ОГЛАСИ

Мурињо го загуби трпението, Смолинг и Џонс заминуваат од Олд Трафорд

Спорт | Свет | 13.02.2018 12:40Посети : 418

Лошата поставеност и комуникација на Крис Смолинг и Фил Џонс за голот на Њукасл, кој му нанесе пораз на Манчестер Јунајтед на гостувањето на „Сент Џејмс Парк“ ја прели чашата кај Жозе Мурињо кој многу веројатно ќе преземе конкретни мерки и ќе го ослободи од обврските дефанзивниот двоец.Смолинг и Џонс на Олд Трафорд допатуваа по желба на Сер Алекс Фергусон, но се чини дека не ги оправдаа неговите очекувања и не прераснаа во дефанзивци какви тој ги замислувал.


„Црвените ѓаволи“ сезонава во 19 мечеви ја сочуваа сопствената мрежа, но „специјалниот“ не е задоволен од перформансите на Смолинг и Џонс, па и од Виктор Линделоф кој беше најавуван како големо засилување за одбраната. По вкусот на Мурињо единствено е Ерик Баи кој од ноември месец ја залечува повредата на коленото.

Како замени за Смолинг и Џонс на Олд Трафорд се споменуваат Рафаел Варан од Реал Мадрид и Хери Магуери од Лестер.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833