ОГЛАСИ

ЗОИ: Ставре Јада последен во квалификациите во нордиско скијање

Спорт | Македонија | 13.02.2018 11:28Посети : 670

Првиот македонски спортист кој настапи на Зимските олимписки игри, Ставре Јада не се прослави во квалификациите во спринтерската трка во нордиско скијање завршувајќи на последната позиција.Делницата од 1.4 километри нашиот олимпијец кој беше и знаменосец ја мина за 4 минути, 23 секунди и 95 стотинки и заостана минута и 15 секунди од првопласираниот Ристомати Хакола од Финска.

Пласман во финалната трка обезбедија првите 30 пласирани.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833