ОГЛАСИ

Забрана за товарни возила на дел од патните правци, врнежи од снег и магла

Вести | Македонија | 13.02.2018 15:01Посети : 1041

На патните правци Струга-граничен премин Ќафасан, крак Маврово-Дебар, крак Стража- село Колари и обратно, како и на планинскиот премин Пресека, воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила, се наведува во информацијата од АМСМ добиена по 14 часот.Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег врне во Тетово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Прилеп, Охрид, Струга, Ресен, Крушево, Кичево, Македонски Брод, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека и Железнец.


Поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и 30м до 40м на планинскиот премин Ѓавато.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833