ОГЛАСИ

Повредата на главата си го направи своето, Рајан Мејсон на 26 години се повлече од фудбалот

Спорт | Свет | 13.02.2018 16:58Посети : 417

Фудбалерот на Хул, Рајан Мејсон принудно на 26 години ја заврши фудбалската кариера. Причина за повлекувањето од фудбалот е повредата на Мејсон која ја доби после дуелот со Гери Кејхил на мечот помеѓу Челси и Хул.Тогаш, докторите со брзата интервенција му го спасија животот и го извлекоа од најлошото. После година дена докторите му забранија да игра фудбај, која фудбалерот мора да ја почитува.

- Се обидов на сите начини да закрепнам и да се вратам на теренот, но докторите ме советуваа да не играм повеќе. јас морам нив да ги послушам, бидејќи тие се најзаслужни што јас сум жив. - изјави фудбалерот.Мејсон во младинската конкуренција ги поминал сите категории во Тотенхем, а во кариерата успеа да запише настап во дресот на „гордиот аблион“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1395 гласови (88%)

Не - 188 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833