ОГЛАСИ

Манчестер Сити фаворит број еден за шампион на Европа

Спорт | Свет | 13.02.2018 18:02Посети : 295

Водечката екипа во англиската Премиер лигата, Манчестер Сити е фаворит број еден за титулата во Лигата на Шампиони според светските обложувалници.Коефициентот на „граѓаните“ за шампиони на Европа изнесува 4.3, додека за вториот фаворит за трофејот еминхенски Баерн со (5.7) коефициентот. Трета екипа на листата фаворити е ПСЖ со 6 коефициент, додека за Барселона коефициентот е 9, а за актуелниот првак Реал Мадрид дека ќе одбрани титулата коефициентот е 10. Градскиот ривал на Манчестер Сити, Јунајтед има коефициент 15, а по 17 имаат италијанскиот шампион Јувентус и Ливерпул.

Во втората половина Тотенхем има коефициент 25, а Челси и Рома по 35. Порто, Севиља и Шахјтро Доњецк имаат 100 коефициент, Бешикташ 200, а најголем коефициент има Базел дури 400.  


Одговор на ова прашање фудбалска Европа ќе добие полека, почнувајќи од вечерва кога на програмата се првите осминафинални мечеви од нокаут фазата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833