ОГЛАСИ

ЛЕ: Реми без голови на „Рајко Митиќ“

Спорт | Свет | 13.02.2018 19:51Посети : 236

Без голови и без победник заврши првиот дуел помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА Москва во рамките од 1/16 финалето во Лигата на Европа.Иако мрежите мируваа на „Рајко Митиќ“ стадионот двете екипи одиграа добар натпревар со неколку изгледни прилики за погодок.

Во првиот дел русите ја имаа контролата на топката, а најдобрата шанса ја имаа домаќините, но голманот Акинфеев не дозволи радост на „црвено белите“ навивачи.Второто полувреме не ја промени сликата на теренот. Сериозно кон голот на домашните фудбалери се заканија гостите, но и тие не најдоа начин да го совладаат Милан Борјан.

Одлуката за патникот во 1/8 финалето ќе падне на реваншот натпревар во Москва кој ќе се одигра следниот четврток.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1407 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833