ОГЛАСИ

Почина навивач на ЦСКА Москва во Белград

Спорт | Свет | 13.02.2018 20:39Посети : 717

Натпреварот на „Рајко Матиќ“ стадионот помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА Москва во 1/16 финалето во Лигата на Европа имаше лоша увертира, откако еден подржувач на рускиот клуб почина.Како што информираа руските медиуми навивачот на ЦСКА Москва во Белград починал од срцев удар и отфрлија било какво друго сценарио.

Се уште е непознат идентитетот на навивачот, а мечот во Белград заврши без голови и без победник 0-0.


ЛЕ: Реми без голови на „Рајко Митиќ“


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833