ОГЛАСИ

Пеп Гвардиола: Со ист критериум и на реваншот

Спорт | Свет | 13.02.2018 23:35Посети : 240

Манчестер Сити на гостувањето во Базел со највисоката победа (4-0) на гостински терен на една англиска екипа во нокаут мечевите широко си ги отвори вратите за пласман во ТОП 8 на стариот континент. Без разлика убедливиот триумф менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола ја смирува топката.- Имаме одличен резултат после еден натпревар, но јас знам дека осминафиналето се игра во два натпревари и затоа ќе пристапиме со ист критериум и на мечот кој не очекува на Етихад. Гундоган е извондреден играч и сега можете да заклучите колку ни недостасуваше минатата сезона кога поради повреда отсуствуваше цели шест месеци. Работите оваа сезона ни течат според планот. Во Премиер лигата сме први со убедлива предност, играме во финалето од Лига купот, а во ЛШ покажавме квалитет за респект. - потенцираше Гвардиола.Минатата сезона во ЛШ љубители на фудбалот сведоци беа на неверојатен пресврт кога Барселона надополна негатива 4-0 победувајќи го ПСЖ со 6-1 на Ноу Камп, но овој пат ситуацијата е целосно на страна од Манчестер Сити кој игра на домашен терен.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833