ОГЛАСИ

Паднати дрва во Дебрца, во Струга бандери

Вести | Охрид | 14.02.2018 00:11Посети : 3359

Снегот кој речиси без престан паѓа со часови предизвика проблеми во одвивањето на сообраќајот во Охридско - струшкиот регион. Според информациите од 22 часот, забрана за движење на тешки товарни возила има кон превоите Пресека, Стража и граничен премин Ќафасан.-На овие патни правци е дозволено движење на патнички автомобили само со зимска опрема. Патот кон граничниот премин Св.Наум е прооден и нема забрана. На магистралниот пат Охрид - Кичево на потегот Климештани - Ботун имаше паднати дрвја на коловозот, кои се отстранети од екипи на Македонија пат и полициски службеници од СВР Охрид. - информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.Влажниот и тежок снег предизвика проблеми и во Струга и струшко, каде снежната покривка е повисока. Од тежината на снегот паднати се повеќе бандери, поради што надлежните апелираат на внимателност.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833