ОГЛАСИ

ЛШ: Спектакл на „Сантијаго Бернабеу“

Спорт | Свет | 14.02.2018 09:32Посети : 487

Актуелниот првак на Европа, Реал Мадрид на домашен терен пред своите гледачи во првиот осминафинален натпревар ќе го пречека најдобриот тим во фазата по групи во Лигата на Шампиони, Пари Сент Жермен.Двомечот помеѓу „кралевите“ и „светците“ со нетрпение се очекува и се барат билет повеќе чија цена достигна до неверојатни 24 000 евра. ПСЖ постигна најмногу голови и освои најмногу бодови во групната фаза, додека Реал Мадрид не е во посакуваната форма сезонава, но никој не смее да го отпише клубот со најмногу титули во ЛШ.

- ПСЖ е добар и компактен тим. Ние нема да играме против трите напаѓачи кои се кошмар за секоја одбрана туку против најдобрата одбрана и нивниот голман кој е во извондредна форма. - рече германскиот репрезентативец Тони Крос.- Дуелот со ПСЖ ќе го одреди текот на нашата сезона. Овој меч и следниот во Парис за нас е како финале и ако поминиме повторно 1/4 финалните натпревари ќе бидат како финале. - дополни Роналдо.


Натпреварот на „Сантијаго Бернабеу“ се игра во 20 часот и 45 минути, а во истиот термин силите на „Драгао“ ќе ги одмерат Порто - Ливерпул.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833