ОГЛАСИ

Снаа во струшко со нож го расекла свекорот

Вести | Охрид | 14.02.2018 12:29Посети : 4009

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе  кривична пријава против  41-годишно лице од струшкото село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.На  7-ми февруари, во село Радолишта во домот на 70-годишниот татко на сопругот,  при  караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, истата по упатени закани физички го нападнала свекорот и со нож го расекла  во пределот на главата и челото.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833