ОГЛАСИ

Прва МФЛ: Одложен почетокот на дербито, во Кратово нема услови за игра

Спорт | Македонија | 14.02.2018 14:17Посети : 269

Втората полусезона во Првата македонска фудбалска лига почна со одредени проблеми поради обилните врнежи на дожд и снег неколку денови во нашата земја.Натпреварот во Кратово помеѓу Силекс и Скопје дефинитивно нема да се игра поради немање на услови, а дербито Шкендија - Вардар ќе започне после расчистување на снегот на теренот во Тетово.

Останатите мечеви Победа - Пелистер, Работнички - Ренова и Шкупи - Академија Пандев почнаа на време во 14 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833