ОГЛАСИ

Ана Стојановска најуспешна охриѓанка на тенискиот турнир во Скопје

Спорт | Охрид | 14.02.2018 15:30Посети : 712

Ана Стојановска забележа најдобар успех од охридските тенисери искачувајќи се на второто место на пиедесталот на турнирот кој се одржа во машка и женска конкуренција во Скопје во организацијата на клубот Тенис Парк.Стојановска во финалето се предаде по три одигра гема поради повредата добиена во исцрпувачкото полуфинале со Лара Димовска кое траеше три часови.

Мина Петреска мечевите на турнирот ги заврши во 1/4 финалето претрпувајќи пораз токму од Димовска, а Матеа Бимбилоска изгуби во 1/8 финалето од Илина Тодоровска.

Павел Стевковски во машка конкуренција финишираше во 1/4 финалето претпрувајќи пораз од Филип Стојаноски кој подоцна го освои турнирот.

Младите охридски тенисери од сезонава настапуваа ранг погоре односно во повозрасна категорија што нуди поквалитетни противници и натпревари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833