ОГЛАСИ

Нови наслови во охридската библиотека

Живот | Книга | 16.02.2018 11:04Посети : 479

Охридската библиотека, „Григор Прличев“ продолжува со збогатување на книжниот фонд. По втор пат овој месец во библиотеката пристигнаа нови наслови кои ќе го привлечат вниманието на љубителите на пишаниот збор.Од сега ќе можат да се изнајмат и следните наслови: “Кругот на животот” од Јован Илиески, “Наноси на времето” од Никола Кочовски, “Градот на Јужното Море” од авторот  Зоран Пејковски, “Нешто напишано”–Емануеле Треви, “Грималда”–Еди Матиќ, “Птици”–Ристо Лазаров, “Солитерот Титаник”–Алмир Алиќ, “Амбасади”–Луан Старова, “Просјакот Лука”–Аугуст Шеноа, “Воденицата на Јанко”–Петре Г Воцис, “Трите смртни пресуди на Павел Шатев”–Добре Тодоровски, “Житија на светиите–Април”, “Житија на светиите–Мај”, “Житија на светиите–Јуни”.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833