ОГЛАСИ

Лукаку ги лансираше „ѓаволите“ во ТОП 8 во ФА Купот (видео)

Спорт | Свет | 17.02.2018 20:57Посети : 329

Екипата на Манчестер Јунајтед обезбеди пласман во ТОП 8 во ФА Купот победувајќи го Хадерсфилд со 2-0 во осминафиналето.


Творец на победата на „црвените ѓаволи“ беше Ромелу Лукаку кој ги постигна двата погодоци. Во првиот дел Лукаку стрелаше во 3-та минута, а во вториот во 55-та минута.


 
Пласман покрај Манчестер Јунајтед изборија Саутемптон и Брајтон кои ги совладаа ВБА (2-1) односно Ковентри (3-1), додека Свонси пред своите гледачи ќе игра реванш, откако ремизираше без голови со Шефилд.

Резултати: Шефилд - Свонси 0-0, ВБА - Саутемптон 1-2, Брајтон - Ковентри 3-1, Хадерсфилд - Мен Ју 0-2.


 

OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833