ОГЛАСИ

НБА: Мичел најдобар во забивањата, Букер помеѓу „тројкашите“ (видео)

Спорт | Свет | 18.02.2018 10:43Посети : 230

Собирот на сите ѕвезди во НБА лигата или популарен како „All star“ викенд продолжи со натпреварите во тројки, забивања и вештините со топка.Во шутирањето на тројки триумфираше кошаркарот на Феникс, Девин Букер кој погоди неверојатни 28 пати од линијата за три поени, додека во забивањата приматот го понесе Донован Мичел од Јута Џез, а во вештините со топка првото место му припадна на Спенсер Данвиди од тимот на Бруклин Нетс.Возбудувањата на собирот на сите ѕвезди во Лос Анџелес ќе кулминира вечерва помеѓу недела и понеделник со натпреварот помеѓу тимот на Леброн Џејмс и тимот на Стеф Кари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833