ОГЛАСИ

Без вистинско дерби во 1/4 финалето во ФА Купот

Спорт | Свет | 18.02.2018 11:44Посети : 261

Ждрепката за четвртфиналните мечеви во ФА Купот не донесе вистинско дерби, откако „големите“ екипи се одбегнаа.Најинтересна пресметка сигурно ќе биде дуелот помеѓу Лестер - Челси, а другата четвртфиналната двојка ја сочинуваат Манчестер Јунајтед и Брајтон.

Останатите четвртфинални парови ќе се комплетираат со мечевите кои се на програмата денеска и утре.

Двојки:

Шефилд/Свонси - Рождал/Тотенхем

Мен Ју - Брајтон

Лестер - Челси

Виган/Мен Сити - Саутемптон


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833