ОГЛАСИ

МЗТ Скопје триумфираше во Купот на Македонија !

Спорт | Македонија | 18.02.2018 21:02Посети : 191

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје ја освои титулата во Купот на Македонија, откако во финалето со 76-67 го совлада „вечниот“ ривал Работнички.„Плаво-белите“ со триумфалниот марш на завршниот турнир во Кавадарци се изедначија со Работнички кој долго време со 9 титули беше водечки состав.

Финалниот натпревар понуди квалитетна кошарка и возбуда до самиот крај. „Штрковите“ имаа повеќе контрола на резултатот, но „црвено белите“ не потфрлија и со отворен гард им се спротиставија на лутиот ривал.

Во најава на машкото финале во женското победи Вардар против Бадел и ја одбрани титулата освоена исто така во Кавадарци.


Фото: Гол.мк
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833