ОГЛАСИ

„Кралевите“ без Лука Модриќ во мечот на годината !?

Спорт | Свет | 20.02.2018 15:10Посети : 543

Актуелниот европски првак, Реал Мадрид многу веројатно без Лука Модриќ во составот ќе се судри со Пари Сент Жермен во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на Шампиони.Хрватскиот репрезентативец поради повреда на бутниот мускул го пропушти мечот со Бетис кој „кралевите“ го добија со 5-3, a судбината за настап во Париз е во рацете на лекарскиот тим.

- Модриќ има проблем кој не е наивен со бутниот мускул. Верувам во него и лекарскиот тим, но мора да бидиме претпазливи и да се подготвуваме со него и без него во составот. - изјави Зинедин Зидан на прашањето околу повредата на Модриќ.Во првиот меч „лос бланкос“ победија со 3-1, но без Модриќ во составот ќе биде многу тешко да се одбрани предноста.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833