ОГЛАСИ

Следните три меча одлучувачки за иднината на Спалети

Спорт | Свет | 20.02.2018 16:57Посети : 231

Следните натпревари со Беневенто, градското дерби со Милан и дуелот со лидерот во Серија А, Наполи ќе бидат одлучувачки за иднината на Лучијано Спалети на клупата од Интер.„Нероазурите“ имаа фантастична полусезона во Серија А и беа рамо до рамо со Наполи и Јувентус на врвот од табелата. Но, клубот неочекувано влезе во резултатска криза, победи на еден од последните девет натпревари и од позицијата на лидер падна на петтата место на табелата.

Спалети во двата од трите мечеви кои следуваат ќе има ѓаволска тешка задача. Лутиот ривал Милан влезе во извондредна форма, а Наполи води битка со Јувентус во самиот врв и секој бод им драгоцен.

58-годишниот стратег кормилото на Интер го презеде сезонава, откако го раскина договорот со Рома. Спалети и почетокот на сезоната ветуваа многу за Интер, но очигледно пласман во ЛШ ќе биде голем успех за „нероазурите“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833