ОГЛАСИ

Конте: Блиску бевме до перфектен меч и резултат

Спорт | Свет | 21.02.2018 08:15Посети : 237

Екипата на Барселона извлече позитивно реми во Лондон, откако дуелот со Стемфорд Бриџ со Челси заврши без победник (1-1). „Сините“ беа конкретни и не и дозволија на Барселона да се размавне. Гостите од Ноу Камп до изедначувачкиот погодок и позитивното реми стигнаа после грешката на домашниот состав.- Бевме многу, многу блиску до перфектен меч и резултат. Една грешка која никако не смеевме да ја направиме на нашата половина не чинеше многу. Жал ми е, бидејќи играчите одработија се како што се договоривме освен грешката по која Барселона изедначи. - изјави менаџерот на „сините“, Антонио Конте.Бразилецот Вилијан беше најголема опасност за голот на Барселона, Андре Тер Штеген. Токму, Вилијан со одмерен удар од 16-тина метри донесе водство за Челси.

- Среќен сум поради голот и начинот на кој игравме, но многу разочаран поради резултатот. Мислам дека заслуживме да победиме, бидејќи имавме позрели шанси и погодок кој го примивме беше од наша грешка. Немав среќа при двата удари кон голот во првиот дел, но ја погодив целта во третиот обид. Во одреден момент од тренинзите шутиравме од вакви позиции, бидејќи Барселона остава голем простор за такви обиди. - рече Вилијан.На Ноу Камп на Челси не му одговара реми без голови поради голот примен на домашен терен, а пламан понатаму англискиот премиерлигаш ќе обезбеди со било каква победа и реми со два постигнати погодоци.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833