ОГЛАСИ

Последни два мечa од првата фаза во осминафиналната етапа во ЛШ

Спорт | Свет | 21.02.2018 09:48Посети : 214

Со дуелите помеѓу Севиља - Манчестер Јунајтед и Шахјтор Доњецк - Рома ќе се комплетира првата фаза од осминафиналната етапа во Лигата на Шампиони.На Санчез Писхуан стадионот силите ќе ги одмерат Севиља и Манчестер Јунајтед кои се последните два шампиони во Лигата на Европа. „Црвените ѓаволи“ ја имаат фаворитската улога во овој двомеч, но ќе мора да го оправдаат низ двата натпревари во 1/8 финалето.

- Севиља има одличен состав и тим кој сјајно игра пред своите гледачи. Сите заедно добро ги анализиравме и знаеме што не очекува. Тие ќе бидат агресивни од првата минута, а ние ќе имаме задача да се одбраниме и да ја смириме топката. Мечевите од ЛШ се нешто посебно, затоа не е потребен дополнителен мотив или нешто друго. - истакна Немања Матиќ.Италијанскиот стратег на клупата од Севиља, Виченцо Монтела најмногу стравува од Алексис Санчез кој е најновото засилување за Манчестер Јунајтед.

- Алексис Санчез е фантастичен играч. Кога го гледав во Италија вистински уживав, бидејќи се бореше за секоја топка и за секоја педа на теренот, што е реткост за модерните напаѓачи. Тој ќе биде најмногу мотивиран, затоа што ќе сака да ги импресионира навивачи на Манчестер Јунајтед кои му приредија одличен пречек. - изјави Италијанецот.

Мечевите се играат во стандардниот термин 20 часот и 45 минути.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833