ОГЛАСИ

Исак Дрогба тргна по стапките на својот татко

Спорт | Свет | 21.02.2018 10:35Посети : 471

Исак Дрогба потпиша договор со францускиот прволигаш Гингамп и тргна по стапките на својот татко Дидиер кој своевремено беше еден од најдобрите напаѓачи во Европа.Пред 16 години Дидиер Дрогба од Ле Ман за 100 000 евра премина во Гингамп, а неговиот голгетерски инстикт го препозна Олимпик Марсеј кој после една сезона го ангажираше за 3.5 милиони евра. Толку се задржа и на Велодром и за 24 милиони фунти премина во тимот на Челси со кој ги освои сите можни титули во клупскиот фудбал.

Исак Дрогба кој има полни 17 години, очекувано, игра во офанзивната линија на теренот, а младинските категории ги има поминато на Стемфорд Бриџ во фудбалската академија на Челси.

Дидиер Дрогба не го криеше задоволството од трансферот на неговиот син посакувајќи му многу среќа, успех и здравје во новата средина.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833