ОГЛАСИ

Нови наслови за книжниот фонд од охридската библиотека

Живот | Книга | 21.02.2018 12:15Посети : 486

Петнаесеттина нови наслови, веќе можат да се изнајмат од охридската библиотека. На задоволство на љубителите на пишаниот збор најновите преводи и издадени книги од македонски автори веќе се на полиците во библиотеката.Книжниот фонд сега располага и со следните наслови: „Попатно” од Влада Урошевиќ, “Тхе патх”–Тони Гичевски, „Филозофи аскети” од Ферид Мухиќ, „Мултикултурализмот кај децата”–Сања Стојанова, „Утеха за жената”–Плутарх, „Случајот Вагнер”–Фридрих Ниче, „Мисли со боцки”–Иван Карадак, „Острење со тапоста”–Иван Антоновски, „Романот за тајната книга”–Јордан Плевнеш, „Психологија на детето”–Алфред Адлер, „Врати кон неоткриеното”–Јован Стрезовски, „Слепиот музичар”–Владимир Короленко, „Македонската апстрактна терминологија и нејзиното наследство”–Витомир Митевски, „Мултикултурата во националните електронски медиуми на Балканот (1989-2008)”–Мишо Нетков.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 90 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833