ОГЛАСИ

Хорор пад и повреда на ЗОИ (видео)

Спорт | Свет | 21.02.2018 12:42Посети : 1190

Канадскиот олимпиец Крис дел Боско нема по добро да ги памети Зимските Олимписки игри во Пјонгчаг, откако претрпе сериозни повреди при падот од 30 метри во ски-крос дисциплината.35-годишниот олимпиец кој по трет пат настапува на ЗОИ ја изгуби контролата на своето тело во воздухот и директно падна на снегот. Дел Боско ја скрши карлицата, а има уште неколку повреди кои ќе се обелоденат после деталните прегледи. Канаѓанецот после падот остана неподвижен на земјата, а поради сериозноста на повредите хитно со хиликоптер беше префрлен во болница. 


Видеото со вознемирувачката содржина можете да го погледнете на следниов линк, тука.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833