ОГЛАСИ

Прилепчанец „ќари“ 560 000 евра во обложувалница

Спорт | Македонија | 22.02.2018 12:58Посети : 1220

Прилепчанец успеа да ќари неверојатни 560 000 евра во обложувалницата „Моцарт“, која ја соопшти информацијата. Среќниот играч уплатил седум тикети со вкупна сума од 910 денари, а добивката изнесувала неверојатни 560 000 евра. На тикетите прилепчанецот одиграл мечеви од Лигата на Шампиони, англиската втора дивизија и германската втора лига.- Синоќа кога го чекав резултатот од последниот натпревар во Лигата на шампионите Севиља - Манчестер Јунајтед се тресев во исчекување. Секоја секунда беше голема неизвесност, голема возбуда. Навидум бев мирен. Се трудев да бидам мирен, да ги држам чувствата под контрола. Ми беше како во магла, ама кога го слушнав резултатот, занемев. Опасно е ако не ги контролираш чувствата. Ова не се случува секој ден. Сега, по 12-ина часа уморен сум, исцрпен, ама има време, ќе се одморам, вели во разговор за МИА среќниот добитник Ване Лесноски.

Тикетите, објаснува Ване, се уплатени уште од јануари.

- Два добитни тикети се. Едниот е уплатен на 23 јануари - двапати, а другиот на 24 јануари - уплатен е петпати. На крајот останаа да ги чекам последните пет натпревари од Лигата на шампиони. Синоќа беше последната Севиља - Манчестер Јунајтед. Седум тикети беа уплатени на вкупна сума од 300 до 400 денари. Некои се по 30, 40, 50 и 60 денари. Скратував по некој натпревар. Оти не смееле да бидат исти, така ми ги објаснија правилата. Оти, ако се исти, само еден исплаќале. А така играм и вообичаено, на мали уплати, некогаш дури само на 20 до 30 денари. Ама еве „упали“ овој пат, рече Лесноски.

Ване вели дека се уште не стигнал да размисли како ќе ги троши парите. Лесноски игра спортска прогноза, но секогаш во мали износи и уплати.

-Често се обидував да стигнам до голема добивка, со поситни уплати. Си велев, ако „падне, нека падне“. Лани, точно ова време (2 март) погодив 25.000 евра. Тоа ми беше најголемата добивка, ама оваа е неспоредлива со ништо. Очигледно овој период од годината ми е среќен, објаснува Лесноски.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833