ОГЛАСИ

Пратеникот Василевски останува во притвор

Вести | Охрид | 22.02.2018 15:30Посети : 1586

Апелациониот суд ги потврди одлуките на кривичниот суд за сите осомничени за настаните од крвавиот четврток на 27 април откако вчера ги разгледа нивните жалби на јавни седници. Во притвор останува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, началникот во МВР, Душко Лазаров, шефот на обезбедувањето на поранешниот спикер Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски и Митко Пешов, началник на посебните специјални единици.Денеска Апелација ги разгледува жалбите и на пратениците Љупчо Димовски и Крсто Мукоски. Димовски се жали на одлуката за продолжување на куќниот притвор, а Мукоски на одлуката да му биде продолжен притворот. За неколку дена истекуваат и триесетте дена за колку што им беше продолжен притворот на осомничените. Обвинителството за организиран криминал ќе треба да достави нови предлози за мерки за осомничените.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833