ОГЛАСИ

Судири помеѓу навивачите на Спартак Москва и Атлетик во Билбао, почина полицаец

Спорт | Свет | 23.02.2018 06:40Посети : 548

Натпреварот од шеснаесеттина финалето во Лига Европа помеѓу Атлетик  Билбао и Спартак Москва, кој се одригра синоќа во Шпанија, мина во знак на големите инциденти, што се се случија пред почетокот на мечот. Околу 200 навивачи на рускиот клуб два часа пред почетокот на средбата започнале тепачка со домашните навивачи во која биле употребени тврди предмети и пиротехника. Во хаосот низ улиците на Билбао повредени се повеќе навивачи, а еден полицаец починал од срцев удар. 
Инаку натпреварот заврши со победа на Спартак од 1:2, но Атлетик Билбао оди во следната фаза со вкупен резултат од двата меча 4:3.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833