ОГЛАСИ

Обновено: Медиумски интерес за Охрид на саемот во Белград, градоначалникот Стојаноски гостин на РТС

Вести | Охрид | 24.02.2018 11:26Посети : 2416

Во рамки на саемот за туризам што деновиве се одржува во Белград, Република Србија, градоначалникот Јован Стојаноски даде интервју за повеќе српски медиуми, информираат од локалната самоуправа.Дека интересот за Охрид на саемот за туризам е годем, потврдува и гостувањето на градоначалникот Стојаноски и претставници на градот во популарната утринска емисија на РТС - „Жикина Шареница“, во која се говореше за овогодишната туристичка понуда на Охрид.

Во рамки на саемската презентација на градот, градоначалникот Јованоски оствари средба со претставници на повеќе туроператори и туристички агенции.

Покрај презентацијата на туристичките можности на градот, на саемот во Белград се одржа и традиционалната Охридска вечер, на која присусутвуваа претставници на туроператори, туристики агенции и познати јавни личности.

На Меѓународниот туристички саем во Белград, кој годинава се одржува по 40-ти пат, учествуваат околу 1. 200 излагачи од 55 земји од светот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833