ОГЛАСИ

Социјален експеримент: Гушкање на плоштад во Охрид во склоп на Кампањата за ретки болести

Вести | Охрид | 24.02.2018 14:02Посети : 1372

Клубот на млади на Црвен Крст на Република Македонија - Општинска организација Охрид, организира настан за подигнување на јавната свест за борбата со ретките болести, кој ќе се одржи утре, 25-ти февруари (недела), со почеток во 12 часот на градскиот плоштад. 


Од настанoт ќе биде изработен видео спот, кој официјално ќе биде промовиран на Денот на ретки болести, на 28.2.2018.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833