ОГЛАСИ

Резултати од Бизнис лигата во Охрид

Спорт | Охрид | 25.02.2018 07:32Посети : 990

Екипите на ЈП Комуналец и ЛТХ Леарница ги поделија бодовите во дербито од 2-та рунда ремизирајќи 2-2, додека Костал ја забележа првата победа совладувајќи го тимот на ЈШ Нискоградба со 6-2. Натпреварите од Бизнис лигата продолжуваат денеска со три те мечеви кои се на програмата.Резултати:

Група А: ЈП Градски Пазар - ЈП Проаква (недела 13ч), Хотел Метропол - Жито Леб (недела 14ч), АСП Пак слободен

Табела: АСП Пак 3, Жито Леб 3, Градски Пазар 0, ЈП Проаква 0, Хотел Инекс, Хотел Метропол


Група Б: ЈП Нискоградба - Костал 2-6, ЛТХ Леарница - ЈП Охридски Комуналец 2-2, Општина Охрид - Екошпар (недела 15ч)

Табела: ЈП Комуналец 4, Костал 4, Еко Шпар 3, ЛТХ Леарница 2, Општина Охрид 0, ЈП Нискоградба 0.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833