ОГЛАСИ

Снегот не ги обесхрабри младите охридски волонтери

Вести | Охрид | 25.02.2018 20:08Посети : 4911

Во организација на Клубот на млади на Црвен Крст на Република Македонија - Општинска организација Охрид, денеска, на плоштадот во Охрид, се одржа социјален експеримент, во рамки на кој волонтери делеа прегратки на минувачите, со цел да се подигне јавната свест за борбата со ретките болести. Снегот и студеното време не ги спречија младите волонтери да ја реализираат хуманата активност.
Од настанот ќе биде изработен и видео спот, кој официјално ќе биде промовиран на Денот на ретки болести, на 28.2.2018.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833