ОГЛАСИ

Сообраќајот се одвива во зимски услови, укинати забраните на Буково и Плетвар

Вести | Охрид | 26.02.2018 09:39Посети : 811

Утрово укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила на планинските премини Буково и Плетвар, ин формира АМСМ. Поради врнежите од снег, забрана за тешки товарни возила има на повеќе патни правци и превои и тоа: на магистралниот пат „Крива Паланка - Деве Баир“, на излезот од градот, на регионалниот пат „Валандово - Дојран“ кај крстосница Фурка, воведена е забрана за сообраќај на тешко товарно возило поради попреченост на товарно моторно возило,  на регионалниот пат „Македонски Брод - Прилеп“ на планинскиот превој „ Барбарос“, на планинскиот премин Ѓавато., тража, Пресека, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан, како и на патниот правец Маврово – Дебар.Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На сите сообраќајни патни правци во државата врне снег. На сите патни правци има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните служби.


Поради појава на магла видливоста е намалена од 15 до 20 м на Попова Шапка.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833